Контакти

289-12-53 - декан

289-12-60 - деканат

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

вул. Жуковського, 66, ауд. 18

Авторизація

Актуальні проблеми механіки – в полі зору вчених

do-novini-matfak-postaviti21-24 травня на базі математичного факультету Запорізького національного університету пройшла V міжнародна науково-технічна конференція, присвячена «Актуальним проблемам прикладної механіки та міцності конструкцій».

Організаторами конференції виступили: Міністерство освіти і науки України, Національний комітет України з теоретичної та прикладної механіки, Інститут механіки ім. С. П. Тимошенка, Національна академія наук України, Інститут технічної механіки НАН України та Державного космічного агентства України, Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України, ДП «Конструкторське бюро «Південне», ВАТ «Мотор Січ», Академія наук вищої освіти України, Запорізький національний університет, Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, Національний авіаційний університет, Харківський національний технічний університет «ХПІ», Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова та НВП «Дніпротехсервіс».
Учасниками заходу стали 196 науковців та інженерів з різних ВНЗ та підприємств України, а також із закордонних вишів – Польщі, Росії, Азербайджану. Координатором міжнародної конференції від Запорізького національного університету виступив завідувач кафедри прикладної математики і механіки, професор Віктор Грищак.
Від імені адміністрації гостей і учасників привітав проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Зі вступним словом під час пленарного засідання виступили перед присутніми також заступник головного конструктора Державного підприємства «КБ «Південне» (м. Дніпропетровськ) Віктор Сиренко та завідувач відділу Інституту технічної механіки НАН України і Державного космічного агентства України, член-кореспондент НАН України, професор Вадим Гудрамович. Вони підкреслили актуальність питань, які розглядалися під час конференції, та звернули увагу на необхідності активного розвитку галузі сучасної прикладної механіки та міцності конструкцій. Доповідачі також відзначили особливі досягнення плідної співпраці Запорізького національного університету та КБ «Південне».
З теми підготовки кадрів для виробництва аерокосмічної галузі виступив із доповіддю «Проблеми та шляхи вдосконалення інженерної освіти спеціалістів космічної промисловості України» директор ракетно-космічного навчально-дослідницького центру КБ «Південне» Олександр Новіков. Він розглянув низку питань, пов’язаних із підготовкою студентів інженерно-технічного профілю у ВНЗ України та звернув увагу освітян на низку проблем, які існують у цій галузі. Зокрема це стосується зменшення годин у навчальних планах, відведених на викладаннях дисциплін з механіки, підвищення іміджу технічних спеціальностей та якості підготовки учнівської молоді з фізико-математичних дисциплін, а також відповідного матеріального забезпечення фахівців інженерного профілю.
Протягом трьох днів конференції працювали засідання секцій за дев’ятьма напрямами: «Математичне моделювання та дослідження технічних систем», Контактні задачі деформованих тіл», «Механіка руйнування та задачі термопружності», «Статичні та динамічні задачі теорії пластин і оболонок», «Механіка композиційних матеріалів», «Комп’ютерна механіка та оптимізація конструкцій», «Експериментальне дослідження динаміки та міцності конструкцій», «Перспективи застосування прогресивних та нетрадиційних технологій при виробництві складних технічних систем» та «Сучасні проблеми інженерної освіти».
На заключному пленарному засіданні декан математичного факультету Запорізького національного університету, професор Сергій Гоменюк та завідувач кафедри прикладної математики і механіки професор Віктор Грищак виступили з доповідями. Їхня тематика стосувалася актуальних проблем прикладної математики, математичного моделювання і міцності конструкцій. Підсумки конференції щодо визначення подальшого спектру наукових досліджень, які спрямовані на розвиток прикладної механіки та міцності конструкцій, зокрема у галузі аерокосмічних систем, підбив заступник голови організаційного комітету конференції заслужений діяч науки і техніки України, професор Віктор Грищак. У своїй промові він відзначив необхідність відновлення такого напряму підготовки фахівців, як «Динаміка і міцність машин», вніс пропозицію щодо поновлення проведення в Україні (раз на чотири роки) національних (міжнародних) конгресів з теоретичної та прикладної механіки. Пропозиції підтримали всі учасники конференції. За результатами роботи організатори підготували відповідну відповідну резолюцію.
Матеріали конференції опублікували у трьох випусках «Вісника ЗНУ» у серії «Фізико-математичні науки».